Spotkanie Tottenham kontra Aston Villa, wynik 1-2

W niedzielnym starciu w ramach trzynastej kolejki Premier League drużyna Tottenham podejmowała na własnym stadionie zespół Aston Villa. Mecz zakończył się zwycięstwem gości 2-1, mimo że wynik na przerwę wskazywał remis 1-1. Spotkanie odbyło się 26 listopada 2023 roku o godzinie 14:00 na Tottenham Hotspur Stadium.

Relacja z przebiegu meczu

Mecz pomiędzy drużynami Tottenham i Aston Villa zakończył się wynikiem 1-2. Spotkanie odbyło się w ramach 13. kolejki Premier League na Tottenham Hotspur Stadium. Sędzią głównym był Robert Jones z Anglii.

Bramki padły w 22., 45. i 61. minucie meczu. G. Lo Celso zdobył bramkę dla gospodarzy, asystującemu Pedro Porro. Wyrównujące trafienie dla gości zaliczył Pau Torres po asyście Douglasa Luiza, a zwycięskiego gola zdobył O. Watkins po podaniu Y. Tielemansa.

W meczu zanotowano również kilka kartek. Matty Cash, Boubacar Kamara, John McGinn i Ollie Watkins otrzymali żółte kartki w barwach Aston Villi.

Co do czerwonych kartek, żaden zawodnik nie został usunięty z boiska.

Następne mecze dla Tottenham to starcia z Manchester City, West Ham i Newcastle, natomiast Aston Villa zmierzy się z Legią Warszawa, Bournemouth i ponownie z Manchester City.

Sprawozdanie z meczu

Wieczór na Tottenham Hotspur Stadium z pewnością był pełen emocji. Gospodarze rozpoczęli mecz z determinacją, co zaowocowało bramką G. Lo Celso, którego strzał w 22. minucie zaskoczył bramkarza gości.

Jednak Aston Villa nie zamierzała się poddać i szybko odpowiedziała bramką Pau Torresa tuż przed przerwą, doprowadzając do remisu 1-1. W drugiej połowie to goście objęli prowadzenie za sprawą trafienia O. Watkinsa, który wykorzystał asystę Y. Tielemansa.

Niestety dla kibiców Tottenhamu, ich drużyna nie była w stanie odrobić strat i ostatecznie musiała uznać wyższość rywali. Mecz z pewnością dostarczył wielu emocji i nieoczekiwanych zwrotów akcji.

Mimo porażki, fani Tottenhamu z pewnością będą czekać z niecierpliwością na kolejne spotkania, aby zobaczyć reakcję swojej drużyny po tym trudnym meczu. Aston Villa natomiast może cieszyć się z cennych trzech punktów, które pozwolą im pewniej patrzeć w przyszłość ligowych rozgrywek.