Mecz pomiędzy Aston Villa oraz Fulham na obiekcie Villa Park - 3-1

W meczu 12. kolejki Premier League drużyna Aston Villa podejmowała na własnym stadionie Villa Park ekipę Fulham. Gospodarze zdołali pewnie pokonać rywali, kończąc spotkanie wynikiem 3-1. Już w pierwszej połowie Aston Villa zyskała przewagę, zdobywając dwa gole i utrzymując tym samym prowadzenie do ostatniego gwizdka sędziego. Ostatecznie, choć Fulham zdołało zdobyć honorowego gola, to to drużyna Aston Villa triumfowała.

Mecz pomiędzy drużynami: Aston Villa oraz Fulham

W dniu 12 listopada 2023 roku o godzinie 14:00 na stadionie Villa Park odbył się mecz pomiędzy drużynami Aston Villa oraz Fulham w ramach 12. kolejki Premier League.

Relacja z meczu

Atmosfera na stadionie była niesamowita, kibice zarówno gospodarzy, jak i gości, wspierali swoje drużyny od pierwszego gwizdka sędziego. Pierwsza połowa to widowisko na najwyższym poziomie. Gospodarze szybko objęli prowadzenie za sprawą A. Robinsona, który skutecznie wykorzystał sytuację podbramkową w 27. minucie. Chwilę później kibice mogli ponownie wybuchnąć radością, gdy J. McGinn podwyższył prowadzenie Aston Villi strzałem z pola karnego w 42. minucie.

Druga połowa również obfitowała w emocje. Ollie Watkins w 64. minucie wpisał się na listę strzelców, zdobywając trzeciego gola dla swojej drużyny po asyście L. Bailey'a. Jednak goście nie zamierzali się poddać i odpowiedzieli bramką R. Jiméneza w 70. minucie. Mimo desperackich prób, Fulham nie zdołało odrobić strat, a mecz zakończył się wynikiem 3-1 na korzyść Aston Villi.

Kartki

Spotkanie nie obyło się bez kartek. Ollie Watkins otrzymał żółtą kartkę w 66. minucie, a Ezri Konsa został ukarany tym samym sposobem w 83. minucie. Z kolei w drużynie przeciwników żółte kartki zobaczyli João Palhinha (52'), Antonee Robinson (65'), Alex Iwobi (74'), Carlos Vinícius (90') oraz Harrison Reed (90').

Sędzią spotkania był Simon Hooper, a jego decyzje nie pozostawiły wątpliwości. Mecz został rozegrany bez kontrowersji sędziowskich, co należy pochwalić.

Aston Villa ma teraz przed sobą trudne konfrontacje z Tottenhamem, Legią Warszawa oraz Bournemouth, natomiast Fulham zmierzy się z Wolfsem, Liverpoolem oraz Nottingham Forest.