Na obiekcie Villa Park dnia 2024-03-30 17:30 odbył się mecz pomiędzy Aston Villa i Wolves: 2-0

W meczu 30. kolejki Premier League pomiędzy Aston Villa a Wolves, który odbył się 30 marca o godzinie 17:30 na stadionie Villa Park, to gospodarze okazali się lepsi, zwyciężając 2-0. Już w pierwszej połowie Aston Villa objęła prowadzenie 1-0, utrzymując kontrolę nad meczem do samego końca.

Mecz Aston Villa - Wolves 2-0: Diaby i Konsa strzelają bramki

W Villa Park odbyło się starcie pomiędzy drużynami Aston Villa i Wolves. Spotkanie to było niezwykle emocjonujące, a gospodarze zdołali pokonać rywali ze znanym skutkiem 2-0. Mecz odbył się w ramach 30. kolejki Premier League, a sędzią głównym był Paul Tierney z Anglii.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 36. minucie za sprawą M. Diaby, który wykorzystał sytuację i umieścił piłkę w siatce, zdobywając pierwszego gola dla Aston Villi. Na 1-0 wynik do przerwy.

W drugiej połowie emocje nie opadały, a kibice byli na nogach. W 65. minucie E. Konsa podwyższył prowadzenie dla gospodarzy, zdobywając drugą bramkę dla Aston Villi po asyście M. Diaby'ego, który wcześniej także wpisał się na listę strzelców.

Spotkanie nie obyło się bez kartek. Żółte kartki dla Gospodarzy otrzymali Youri Tielemans (30'), Jhon Durán (84'), oraz Lucas Digne (90'). Natomiast w drużynie Gości żółte kartki zobaczyli Pablo Sarabia (19'), Tawanda Chirewa (81'), Max Kilman (84') oraz Toti Gomes (90').

W trakcie meczu nie padły czerwone kartki, co świadczy o zaciętej, ale fair rywalizacji obu zespołów. Po końcowym gwizdku sędziego wynik brzmiał 2-0 na korzyść Aston Villi, dający im trzy punkty w ligowej tabeli.

Następne spotkania dla Aston Villa to starcia z takimi drużynami jak Manchester City, Brentford oraz Lille. Z kolei Wolves zmierzą się z Burnley, West Ham oraz Nottingham Forest. Po tak emocjonującym meczu kibice z niecierpliwością czekają na kolejne starcia swoich ulubionych zespołów.