Spotkanie Crystal Palace vs Aston Villa, wynik 5-0

Na zakończenie sezonu Premier League, drużyna Crystal Palace rozgromiła Aston Villę aż 5-0 w ostatniej, 38. kolejce rozgrywek. Mecz rozegrany na Selhurst Park w niedzielę, 19 maja 2024 roku, od początku układał się pod dyktando gospodarzy, którzy już do przerwy prowadzili 2-0. Ta spektakularna wygrana z pewnością zostanie zapamiętana przez kibiców "Orłów" jako idealne zakończenie sezonu.

Crystal Palace vs Aston Villa - Relacja z meczu

19 maja 2024 roku na Selhurst Park rozegrał się prawdziwy festiwal piłkarski, który z pewnością zapisze się w pamięci kibiców Crystal Palace. Drużyna gospodarzy zmiażdżyła Aston Villę, wygrywając 5-0 w meczu 38. kolejki Premier League. Prowadzenie meczu było w rękach sędziego głównego, Darrena Bonda. Już od pierwszych minut było widać, że Crystal Palace jest w znakomitej formie, a atmosfera na stadionie dodawała skrzydeł gospodarzom.

Przebieg meczu minuta po minucie

Mecz rozpoczął się w dynamicznym tempie, a już w 9. minucie Jean-Philippe Mateta otworzył wynik spotkania, wykorzystując świetne podanie od Michaela Olise. Kibice Crystal Palace eksplodowali z radości, a atmosfera na Selhurst Park stała się nie do opisania.

W 18. minucie John McGinn z Aston Villi otrzymał żółtą kartkę za ostry faul, co było pierwszym sygnałem frustracji gości. Pięć minut później, Joachim Andersen z Crystal Palace również zobaczył żółty kartonik, po faulu taktycznym.

Dominacja gospodarzy była wyraźna, co znalazło swoje odzwierciedlenie w kolejnym golu. W 39. minucie Mateta ponownie wpisał się na listę strzelców, tym razem po podaniu od Davida Muñoza. Wynik 2-0 przed przerwą był zasłużony, a Crystal Palace kontrolowało grę.

Druga połowa rozpoczęła się równie spektakularnie. W 54. minucie Eberechi Eze podwyższył na 3-0, co jeszcze bardziej zdemotywowało drużynę gości. Sytuacja Aston Villi pogorszyła się w 58. minucie, kiedy Lucas Digne otrzymał żółtą kartkę za nieprzepisowe zagranie.

Nie minęło wiele czasu, a Jean-Philippe Mateta skompletował hat-trick. W 63. minucie, po podaniu od Eberechi Eze, Mateta zdobył czwartą bramkę dla Crystal Palace. Nie było to jednak ostatnie słowo gospodarzy. W 69. minucie Eberechi Eze ponownie pokonał bramkarza Aston Villi, tym razem po asyście od Matety, ustalając tym samym wynik na 5-0.

Frustracja gości była widoczna w kolejnych minutach, czego dowodem były kolejne żółte kartki. Douglas Luiz zobaczył żółty kartonik w 73. minucie, a Clément Lenglet w 90. minucie, co tylko podkreśliło, jak ciężki był to dzień dla Aston Villi.

Ostatecznie, Crystal Palace zakończyło sezon w imponującym stylu, deklasując Aston Villę 5-0. Zawodnicy gospodarzy pokazali nie tylko wielką klasę, ale również niesamowitą skuteczność, która zapewniła im efektowne zwycięstwo na zakończenie rozgrywek Premier League. Kibice opuścili Selhurst Park w euforii, z nadzieją na jeszcze lepszy sezon w przyszłym roku.